INNOVATSIOON JA MUUDATUSED ORGANISATSIOONIS
KOOLITUSE SIHTGRUPP
Koolitusele on oodatud eelkõige esmatasandi- ja keskastmejuhid, kelle rolliks on koos oma meeskonnaga organisatsiooni arenguks vajalike muutuste elluviimine, kuid kellel puuduvad selleks vajalikud teadmised, oskused ja kogemused ning seoses sellega enesekindlus seatud eesmärkide saavutamise osas. Koolitusele on oodatud ka kõik tegevjuhid ja juhatuse liikmed, kes soovivad luua muutustele ja innovatsioonile avatud organisatsiooni, kus inimesed on kaasatud ja motiveeritud.
KOOLITUSE EESMÄRGID
Koolituse tulemusel osaleja:
|
KOOLITUSE PROGRAMM
Minu kui juhi roll
Juhi roll muutuste algatamises ja elluviimises Mis sõltub minust kui juhist?
Milles peitub „muutuse“ ja „innovatsiooni“ erinevus? Mis on muutus ja mis on innovatsioon? Vaatleme viimase aastakümne suuremaid muutusi maailmas, Eestis. Miks on need toimunud, toimumas?
Muutused ja innovatsioon organisatsioonis Kas ja millist kasu need organisatsioonile toovad? Muutused, mida organisatsioonid võivad teha. Mis ajendab organisatsioone neid muutusi tegema? Mis võib juhtuda kui organisatsioon ei muutu?
Muutuse ajendid Nt. uus juhtkond, muutuvad turud, tehnoloogia, konkurents, kasv, regulatsioon, liitumised ja soetused, kulusurve, klientide nõudmised. Teie organisatsiooni ajendid muutusteks? Miks võtta muutus omaks?
|
|
Muutuse takistused
Sisemised takistused Välised takistused Miks muutuse elluviimine sageli ebaõnnestub?
Muutuse tüübid Praktiline ülesanne: Muutus töökohal
Muutuste 3-etapiline mudel Praktilised näpunäited igaks etapiks Jõuvälja analüüs ja selle kasutamine
|
|
Muutuste edukuse 8 sammu
Kotteri 8-sammuline mudel Sobiva „kliima“ loomine Kaasamine ja võimestamine Muutuste ellurakendamine ja kinnistamine
Kommunikatsioon. Kommunikatsioon? Kommunikatsioon! Mis määrab muutuste ja innovatsiooni edu organisatsioonis? Mida pead tegema, millele mõtlema, keda ja kuidas kaasama? Mida, kuidas ja kellele öelda? Kes ütleb?
Kommunikatsioonikanalid ja -meetodid Sõnumi jagamise viisid ja kohad Meetodid ja nende vahel sobivaima valik
|
|
Muutuste ja innovatsiooni mõju
Inimestele, meeskondadele Finantsmõju Ülemineku 4 P-d
Meeskonnatöö korraldamine muutuste keerises Meeskonna loomine Erinevad koostöömeetodid – agiilsus meeskonnas Protsesside parendamine – LEAN põhimõtted
6 soovitust muutuse edukaks elluviimiseks |
KOOLITUSE VORM
Grupi suurus: 12 osalejat
Auditoorse töö maht: 2 päeva (14 ak/h)
Koolitus sisaldab kodust tööd ja treeneri tagasisidet sellele.
Osalejale, kes läbib koolituse, koostab isikliku arenguplaani ja esitab kodutöö, mida hinnatakse treeneri poolt ja milele osaleja saab tagasiside, väljastame tunnistuse. Osaleja, kes kodutööd ei esita, saab koolitusel osalemist kinnitava tõendi.
KOOLITUSE LÄBIVIIMISE MEETODID
Invicta koolitused on üles ehitatud treeningu põhimõttel, st. uusi oskusi omandatakse ning arendatakse praktiliste tegevuste ja isikliku kogemuse saamise kaudu. Selleks, et iga osaleja saaks juba koolitusel oma oskusi maksimaalselt arendada on grupi suuruseks kuni 12 osalejat. Väike grupp võimaldab treeneril tegeleda iga osalejaga personaalsemalt.
Käesolev koolitus sisaldab:
• 75% praktilisi aktiivõppemeetodeid, sh: grupitööd ja individuaalsed ülesanded koos tagasisidega, ajurünnak, arutelud, Isikliku Arenguplaani koostamine.
• 25% lühiloenguid teooriate tutvustamiseks koos treeneripoolsete selgituste ja näidetega elust enesest.
TOIMUMISE AEG, KOHT JA MAKSUMUS
Käesolevat koolitus viime läbi ettevõttesisese koolitusena teile sobival ajal ja kohas.
Täpselt teie arenguvajadustele sobiv programm (sh. maht, teemad, rõhuasetused, eel- ja järeltegevused jne) sünnib koostöös teiega.