Kuidas tunda rõõmu müügitööst?

Kas müük ei õnnestu ja silmad ei sära? Eitavate vastuste hulk ning negatiivsed eelarvamused mõjutavad suurel määral müügiinimese motivatsiooni. Üks asi, mida koheselt saad muuta, on Sinu enda suhtumine!
Kuidas leida üles rõõm müügitööst?

 

Teadvusta oma tugevusi ja nõrkusi

Alusta iseendast – teadvusta oma tugevusi ja nõrkusi. Mis oskused on Sinu tugevuseks? Millised nõrkused takistavad edasiliikumist ja uute võimaluste kasutamist? Tegele nõrkuste arendamisega ning pööra tähelepanu tugevustele.
Oma võimekuse ja oskuste kasutamine aitab kaasa paremate tulemuste saavutamisel müügitöös.

 

Tee regulaarseid ülevaateid

Avastamaks arendamist vajavaid külgi, jälgi regulaarselt enda müügitehnikaid. Näiteks, kui Sinu tööülesandeks on telefoni teel müümine, lindista aeg-ajalt kõned kliendiga. Hinda, milline on Sinu sõnakasutus, hääletoon, kuidas reageerid kliendi küsimustele.
Tee seda iseenda jaoks – järjepidev arengu nägemine müügitöös kasvatab Sinu motivatsiooni.

 

Usu, et suudad kliendile luua väärtust

Jätkusuutliku müügi võtmeteguriks on seada kliendi vajaduste rahuldamine esikohale iseenda müügieesmärkidest ja -normidest. Kui siiralt usud, et suudad kliendile luua väärtust ning tagada talle parimaid lahendusi, suhtub klient Sinusse kui usaldusväärsesse partnerisse. Selline müük on ootusi rahuldav ja kasulik mõlemale osapoolele.

 

Tähista oma võite

Rasketel hetkedel, kui tunned, et motivatsioonist on suur puudus, tuleta meelde seniseid saavutusi. Mõtle oma tugevustele ja sellele, kui kaugele oled jõudnud. Ole enda suhtes heatahtlik ja tunnusta iseennast!

 

Ole julge

Julged inimesed saavutavad palju. Nad on teadlikud oma hirmudest, astuvad välja mugavustsoonist ning võtavad väljakutsed vastu. Ära karda eitavaid vastuseid, ole julge, enesekindel ja konkreetne.

 

Tundes enda tugevusi, nõrkusi ja arenguvajadusi ning muutes oma suhtumist müügitöösse, on Sul võimalik saavutada palju. Usu iseendasse ja oma võimetesse ning leia tootest/teenusest kliendi jaoks tõeline väärtus. Selline ongi mõlemale poolele rõõmu pakkuv müük.

Vajad motivatsioonisüsti ja praktilisi tööriistu müügitööks? Tule 18.-19. aprillil meie koolitusele „Inspireeriv müük“, kus müügitreener Liliani juhendamisel saad vajaliku oskustebaasi müügis edu saavutamiseks. Tutvu programmiga SIIN.