Kuidas olla edukas liider?

Vaata ülalolevat pilti ja korraks mõtle: kumb juht oled Sina? Millised on Sinu töötajad – kas motiveeritud ja rõõmsad või läbipõlenud ja õnnetud?

Inimesed on õnnelikumad organisatsioonis, kus juht töötab meeskonnaga koos ning näitab neile ette suuna. Selline juht ongi liider. Tema töötajad on rahulolevamad ja tahavad rohkem saavutada, seega jõuab meeskond liidri juhendamisel tulemusteni kiiremini.

Kuidas saada liidriks? Invicta juhtimistreener ja väikeettevõtja Lilian Saage toob välja 5 oskust, mis aitavad Sul olla edukas liider:

  1. „suure pildi“ nägemine – juht peab teadma, kuhu minnakse ja võtma meeskonna visiooniga kaasa. Ole entusiastlik ja näita oma inimestele, et Sa tead, mis suunas organisatsioon liigub.
  2. emotsionaalne intelligentsus – mõista ennast ja oma töötajaid. Õpi enda ja teiste vigadest.
  3. kaasamine – räägi visioonist oma meeskonnale usu ja kirega ning muuda teekond visioonini nende jaoks põnevaks. Eduni jõutakse ühiselt!
  4. kuulamine – saa aru oma inimestest ning ole hea kuulaja. Hea juht kuulab ära oma meeskonna ideed ja innustab neid tegudele. Ta kuulab ära töötajate lahendused ja arvestab neid otsuste tegemisel.
  5. hoolivus – meeskond soovib, et juht hoiaks ja arendaks neid. eesmärk saabub kiiremini, kui juht hoolib oma meeskonnast.

Pea meeles, et edukas on see juht, kes oma positsiooni rõhutamise asemel teeb koos tiimiga tööd. Ole oma meeskonnale eeskujuks!

PS! Kui soovid endas liidrioskusi arendada, siis oled oodatud meie koolitusele “Eestvedamine – juhist liidriks“.