Kuidas olla edukas liider?

Vaata ĂŒlalolevat pilti ja korraks mĂ”tle: kumb juht oled Sina? Millised on Sinu töötajad – kas motiveeritud ja rÔÔmsad vĂ”i lĂ€bipĂ”lenud ja Ă”nnetud?

Inimesed on Ônnelikumad organisatsioonis, kus juht töötab meeskonnaga koos ning nÀitab neile ette suuna. Selline juht ongi liider. Tema töötajad on rahulolevamad ja tahavad rohkem saavutada, seega jÔuab meeskond liidri juhendamisel tulemusteni kiiremini.

Kuidas saada liidriks? Invicta juhtimistreener ja vÀikeettevÔtja Lilian Saage toob vÀlja 5 oskust, mis aitavad Sul olla edukas liider:

  1. „suure pildi“ nĂ€gemine – juht peab teadma, kuhu minnakse ja vĂ”tma meeskonna visiooniga kaasa. Ole entusiastlik ja nĂ€ita oma inimestele, et Sa tead, mis suunas organisatsioon liigub.
  2. emotsionaalne intelligentsus – mĂ”ista ennast ja oma töötajaid. Õpi enda ja teiste vigadest.
  3. kaasamine – rÀÀgi visioonist oma meeskonnale usu ja kirega ning muuda teekond visioonini nende jaoks pĂ”nevaks. Eduni jĂ”utakse ĂŒhiselt!
  4. kuulamine – saa aru oma inimestest ning ole hea kuulaja. Hea juht kuulab Ă€ra oma meeskonna ideed ja innustab neid tegudele. Ta kuulab Ă€ra töötajate lahendused ja arvestab neid otsuste tegemisel.
  5. hoolivus – meeskond soovib, et juht hoiaks ja arendaks neid. eesmĂ€rk saabub kiiremini, kui juht hoolib oma meeskonnast.

Pea meeles, et edukas on see juht, kes oma positsiooni rÔhutamise asemel teeb koos tiimiga tööd. Ole oma meeskonnale eeskujuks!

PS! Kui soovid endas liidrioskusi arendada, siis oled oodatud meie koolitusele “Eestvedamine – juhist liidriks“.